نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
جشنواره سال 1383: نفرات برتر ترجمه

نفرات برتر  ترجمه

.

رتبه دوم ترجمه

 

  تدابیر دندانپزشکی در مبتلایان به بیماریهای سیستمیک


  مترجمین: دکتر سید جواد کیا، دکتر محمد واحدی، دکتر پژمان بکیانیان وزیری، دکتر محمدرضا صالحی

  انتشارات شایان نمودار 1382

 

  این کتاب ترجمه کامل ویرایش ششم سال 2002 تدابیر دندانپزشکی در مبتلایان به بیماریهای سیستمیک Dental Management Of Medically Compromised Patinent می باشد که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مرجع امتحانات پذیرش دستیار برای دانشجویان محترم دندانپزشکی و دندانپزشکان عزیز معرفی شده است.

  از آنجا که بدلیل جدا نبودن رشته دندانپزشکی از پزشکی و از این جهت که دندانپزشکان عزیز باید در تدابیر دندانپزشکی برای بیماران مبتلا به بیماریهای سیستمیک ، از چگونگی و وضعیت آن بیماران جهت هرچه بهتر کردن درمان و جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته آگاهی داشته باشند، بر آن شدیم به این مهم دست یابیم.

  خصوصیات کتاب به شرح زیر می باشد:

  1. دارای فصل مجزایی بنام مروری سریع بر تدابیر دندانپزشکی در مبتلایان بی بیماریهای سیستمیک می باشد که خواندن این فصل را به طور مکرر به دانشجویان و دندانپزشکان عزیز توصیه می کنیم.

  2. دارای 26 فصل مجزا، ضمائم و دارای جدول و باکسهای زیادی می باشد که فراگیری آنها در کارکرد عملی دندانپزشکان و نحوه برخورد ایشان نقش بسزایی دارد.

.

 رتبه دوم ترجمه

  ضروریات اندودنتولوژی؛ پیشگیری و درمان پریودونتیت آپیکال


  مترجمین: دکتر سعید رحیمی – دکتر مهرداد لطفی – دکتر سپیده وثوق حسینی – دکتر مجید عبدالرحیمی – دکتر فرهنگ محبوب

  انتشارات دانشگاه علوم پزشکی تبریز 1382

 

  با گسترش روزافزون مرزهای دانش، تقسیم بندی علوم الزامی به نظر می رسد و هر چه زمان می گذرد و دایره معلومات بشر وسعت می یابد، این تقسیم بندی جزیی تر و حوزه تحقیق اندیشمندان محدودتر اما دقیق تر می گردد. در همین راستا علوم پزشکی و منجمله دندانپزشکی نیز در مسیر تکاملی خود، تقسیمات و شاخه های بسیاری پیدا نموده است.

  اندودونتیکس به عنوان یکی از شاخه های دندانپزشکی و به دلیل نقشی که در حفظ و نگهداری دندانهای طبیعی دارد، در دهه های اخیر مورد عنایت بسیار قرار گرفته است. در این راستا، جنبه های علمی و عملی کار درمان ریشه، همواره مورد توجه بوده است.

  کتاب حاضر ترجمه چاپ مجدد کتاب Essential Endodontology در سال 1999 می باشد. این کتاب بر پایه اصول آسیب شناسی، رادیولوژی، اپیدمیولوژی ، پیشگیری و درمان پزیودونتیت آپیکال بنا شده است. از خصوصیات بارز این کتاب بیان روش های درمانی بر پایه اصول بیولوژیک و روش های علمی و عملی درمان می باشد.

.

رتبه سوم ترجمه

  مواد دندانپزشکی ترمیمی( کریگ) 2002


  مترجمین: دکتر مهرداد برکتین، دکتر عطیه فیض

  انتشارات شایان نمودار 1382

 

  از آغاز دوران دانشجویی درک مفاهیم مواد دندانپزشکی، همواره با علامت سوال بزرگی برایمان بود. هنگامی که این نامفهومی در دوره دستیاری جای خود را به دانشتن داد، دل به دریا زدیم و بر آن شدیم تا از طریق ترجمه " Restorative Dental Materials " یاری رسان علاقه مندان این رشته باشیم.

  پرباری ئ محتوای کتاب و شمول و فراگیری مطالب آن، دلیلی است برای آن که در بسیاری از کشورها، این کتاب به عنوان یکی از مراجع دانشجویان دندانپزشکی منظور می گردد و در ایران نیز، اصلی ترین کتاب جهت آموزش درس مواد دندانی دانشجویان دوره عمومی و از کتب مرجع در آزمون های وروردی دستیاری و بورد تخصصی دندانپزشکی ترمیمی می باشد. بی شک در عصر شتابان دانش و ناپایداری متون علمی چاپ یازده باره هر کتاب خود گویای همه مطالب پیرامون آن است.

  آنچه فرا رو دارید حاصل ترجمه دقیق کتاب و بررسی آن در سمینارهای تخصصی گروه ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد. بازخوانی چندین باره متون ترجمه و اصلاحات مکرر آن زیر نظر اساتید بزرگوارمان، آقای دکتر کاظم خسروی دانشیار ترمیمی، آقای دکتر سید مصطفی موسوی نسب استادیار ترمیمی، خانم دکتر وجیه السادات مرتضوی دانشایر ترمیمی، خانم دکتر مریم خروشی استادیار ترمیمی و خانم دکتر فرزانه شیرانی استادیار گروه تریمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تنها راهی بود که در به حداقل رساندن اشتباهات ترجمه داشتیم.

بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 172
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 217
:. تمام بازدید‌ها: 11922993
:. بازدید 24 ساعت قبل: 6109

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.04 seconds with 46 queries by YEKTAWEB