نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
اخبار: گزارش سیزدهمین جشنواره علمی پژوهشی دندانپزشکی شهید دکتر احمد هدایت

بسمه تعالی
 گزارشی از سیزدهمین جشنواره علمی پژوهشی دندانپزشکی شهید دکتر احمد هدایت که در 18 اردیبهشت ماه 1393 در سالن اجلاس سران با حضور گسترده دندانپزشکان سراسر کشور برگزار گردید :
پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، در ابتدای مراسم آقای دکتر محسن امین سبحانی دبیر سیزدهمین جشنواره بیان نمودند که برگزاری این جشنواره که مزین به نام شهیدان دکتر احمد هدایت و دکتر بهرام شکری می باشد با عنایت خداوند متعال و همکاری و مشارکت تعداد کثیری از اساتید و همکاران میسر گردید. همچنین بیان شد که در جشنواره سیزدهم همانند سالهای گذشته با ابتکار جامعه اسلامی دندانپزشکان و همکاری صمیمانه انجمن دندانپزشکی ایران ، کلیه انجمنهای تخصصی دندانپزشکی ، دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید. آثار رسیده به دفتر جشنواره شامل مقالات ، کتب (تالیف و ترجمه) ، نوع آوری و اختراعات و بسته های آموزشی بود که همه تحت بررسی و داوری قرار گرفتند. کلیه مقالات توسط ایمیل به داوران که از سراسر دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور انتخاب شده بودند ارسال شد. جمع بندی نهایی توسط نمایندگان انجمنهای تخصصی انجام گرفت و برگزیدگان نهایی در جلسه هیئت مرکزی داوران معرفی شدند.  
سپس آقای دکتر مرتضوی رئیس پنجاه و چهارمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران به جایگاه آمدند . ایشان نیز ضمن تشکر از برگزارکنندگان سیزدهمین جشنواره در ارتباط با یادواره ای که از شهید بهرام شکری شد بیان کردند که هدف از برگزاری این جشنواره گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور به ویژه شهدای دندانپزشکی و شهید دکتر احمد هدایت است و در تاریخ دندانپزشکی ایران قطعاً شهدا جای خاصی را دارند.
 پس از آن آقای دکتر آخوندزاده قائم مقام معاونت پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایراد سخنرانی پرداختند.
 ایشان پرداختن به بحث پژوهش در محیط دانشگاه را آیتم مهمی معرفی کردند و با بیان نمودند که آمار و ارقام نشان داده که دانشجویان دندانپزشکی جزو بالاترین ترین و نخبه ترین دانشجویان کشور هستند که تعامل با آنها ویژگی خاصی دارد و اگر نتوان آنها را در این محیط علمی آموزشی سیراب کنیم دچار مشکلی می شویم که به آن فرار مغزها می گویند. ایشان اظهار داشتند تعداد قابل توجهی از دانشجویان فارغ التحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا ثبت نام کرده اند که این عمق فاجعه است. البته شاید جشنواره های علمی پژوهشی و دیده شدن افراد نخبه کشور به خصوص در سطح جوانان و تشویق شدن آنها کمی از روند فرار مغزها را کاهش دهد. ایشان ابراز امیدواری کردند که این جشنواره هم می تواند در این راستا کمک کند. ضمن اینکه پیشنهاد دادند تا با اضافه کردن بخش جوان و دانشجو به این جشنواره کمک شود تا این نخبگان جوان بیشتر دیده شوند و جذابیتهایی را برای این جوانان ایجاد کند. ایشان گزارشی از سایت SCIMAGO که یک سایت علم سنجی می باشد که مجلات و مراکز دنیا را بر اساس تعداد مقالاتی که Publish می کنند و در ISI ، Medline ، Pubmed و Scopus نمایه می شود را Rank می کند، ارائه نمودند. در سال 2012 تولیدات علمی ایران مربوط به کل دانشکده های پزشکی و غیرپزشکی با 32000 هزار مقاله رتبه هفدهم را کسب کرده است.  
همچنین ایشان اظهار نمودند جشنواره ای مثل جشنواره شهید هدایت در بالابردن کیفیت از طریق رقابت می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
ایشان در این مراسم به دست‌اندرکاران جشنواره قول دادند که با بنیاد علمی نخبگان تعاملی داشته باشند که جشنواره علمی پژوهشی دندانپزشکی شهید دکتر احمد هدایت بعنوان یکی از جشنواره هایی که جوایزش در سطح ملی است پذیرفته شود و امتیازاتی که به عنوان نخبه شدن چه برای اعضای هیئت علمی و چه در ارتقای اعضای هیئت علمی وجود دارد به این جشنواره تعلق بگیرد و افراد برگزیده بتوانند از جوایز آن استفاده کنند.
 در پایان مراسم تندیس جشنواره و هدایایی توسط دبیر جامعه اسلامی دندانپزشکان ، دبیر سیزدهمین جشنواره و پیشکسوتان گروههای تخصصی به رسم یادبود به برگزیدگان اهدا شد.

بایگانی مطالب:

جشنواره چهاردهم
گزارش سیزدهمین جشنواره علمی پژوهشی دندانپزشکی شهید دکتر احمد هدایت
سیزدهمین جشنواه شهید دکتر احمد هدایت
تجلیل از مقالات، کتاب‌ها، اختراعات و فیلم‌های برتر دندا‌ن‌پزشکی
ضیافت‌شام‌وهدیه‌درآستانه‌انتخابات‌نظام‌پزشکی
رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه بم راه‌اندازی می‌شود
افزایش تعرفه های دندان‌پزشکی در سال جاری ممنوع شد
۹۱ درصد هزینه خدمات دندان‌پزشکی از جیب مردم پرداخت می شود
دندان‌پزشکان در گرانی هزینه های دندان‌پزشکی نقشی ندارند
تجلیل از مقالات، کتاب‌ها، اختراعات و فیلم‌های برتر دندا‌ن‌پزشکی
رئیس کل و اعضای جدید شورای عالی نظام پزشکی ۶ اردیبهشت انتخاب می‌شوند
تاسیس دانشگاه بین المللی علوم پزشکی در اردبیل
یونیت سیار دندان‌پزشکی در همدان راه اندازی شد
راه اندازی 2 رشته فوق تخصصی دندان پزشکی در مشهد
افزایش کیفیت خدمات بهداشتی، مهمترین اولویت در سال جدید
بررسی مسائل و مشکلات شهروندان دامغانی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
برگزاری 174 دوره تخصصی آموزش بهداشت دهان و دندان در جم
پذیرش دانشجوی دندان‌پزشکی و تخصص بیهوشی از مهرماه
جامعه دندان‌پزشکی کشور با مشکلات بسیاری مواجه است
انتصاب وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط رییس جمهور

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 173
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 29
:. تمام بازدید‌ها: 12443238
:. بازدید 24 ساعت قبل: 484

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.53 seconds with 51 queries by YEKTAWEB