نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
جشنواره سال 1393: نفرات برتر کتب ترجمه شده

نفرات برتر کتب ترجمه شده

.

رتبه اول ترجمه

   ارتودنسی نوین (پرافیت 2013)

  ترجمه و تدوین : دکتر محمد باصفا ، دکتر سروش باصفا

  انتشارات به سرو 1392

  

  از دیرباز دندانهای نامنظم ، درهم و برهم و بیرون زده برای بعضی افراد به عنوان یک مشکل مطرح بوده و پیشینه تلاش برای رفع آنها دست کم به 1000 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد. در آثار مکشوف یونان و اتروسکان (از توابع ایتالیا) دستگاههای ارتودنسی ابتدایی - که از قضا خوب هم طراحی شده بودند – یافت شده‌اند. با تحولات پیدا شده در دندانپزشکی در قرون هجده و نوزده ، تعدادی وسیله درمانی توسط محققان مختلف برای «مرتب کردن» دندانها ارائه و توسط بعضی از دندانپزشکان آن زمان به کار گرفته شد.

  نخستین کتابهایی که ارتودنسی را به صورت سیستماتیک تشریح می‌کردند پس از سال 1850 ارائه شدند. جالبترین اینها کتاب «دفورمیتی‌های دهان» نوشته نورمن کینگزلی ( kingsley ) است. این کتاب برگردان فارسی ویراست پنجم 2013 کتاب Contemporary Orthodontics تألیف آقایان پروفسور پرافیت، پروفسور فیلدز، پروفسور سارور و پروفسور آکرمن، از اساتید بنام و اندیشمند ارتودنسی آمریکا می‌باشد. جامع بودن، پیوستگی مطالب و نگارش ساده و شیرین این کتاب موجب شده است که در شمار کتابهای درخورد توجه، معتبر و بدون تردید منحصر به فرد ارتودنسی جهان درآید.

  این اثر ارزشمند در برگیرنده تمامی مباحث رشته ارتودنسی و مباحث وابسته سایر رشته‌های دندانپزشکی از جمله : رشد و نمو، روانشناسی کودک، دندانپزشکی کودکان، اندودنتیک، پریودنتیک، ترمیمی، پروتزهای دندانی، ایمپلنت و جراحی فک و صورت بوده و به نظر می‌رسد مطالعه آن به عنوان کتاب پایه و تخصصی، نه تنها برای دانشجویان عمومی، رزیدنت‌ها و ارتودنتیست‌ها که برای متخصصان رشته‌های فوق و همکاران عزیز دندانپزشک کاملاًَ سودمند باشد.


.

رتبه دوم ترجمه

 مبانی پروتزهای ثابت

  ویرایش چهارم پیلینبرگ 2012  

  مترجم : دکتر مهران نوربخش

  هربرت تی. شیلینبرگ – دیوید آ. ستر – ادوین ال. ویلسون – روژف آر. کین – دونالد ال. مایکل – لوئیس ج. بلانکد – جیمز سی. کسلر

  

  انتشارات شایان نمودار 1391

  

  

  پروتز ثابت، علم و هنر بازسازی دندانهای تخریب شده با رستوریشن‌هایی از فلزات ریختگی، متال - سرامیک و یا تمام سرامیک و همچنین جایگزین کردن دندانهای از دست رفته به وسیله دندانهای مصنوعی (پونتیک) متال – سرامیک یا کراونهای متال – سرامیک متصل به ایمپلنت می‌باشد. درمان موفقیت آمیز بیمار به وسیله پروتزهای ثابت نیاز به ترکیبی متفکرانه بسیاری از جنبه‌های درمانی دارد که شامل آموزش بیمار و جلوگیری از پیشرفت بیشتر بیماری دندان، تشخیص صحیح، درمان پریودنتال، مهارتهای جراحی، توجه به اکلوژن و گاه جایگزینی پروتزهای متحرک کامل یا پارسیل و درمان اندو است.

  این کتاب بدین منظور تدوین گردیده است تا به عنوان مقدمه‌ای در زمینه دندانپزشکی ترمیمی که مسائل مربوط به پروتزهای پارسیل ثابت و فلزات ریختگی، متال - سرامیک و تمام سرامیک را مورد بحث قرار می‌دهد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین باید از سویی آگاهیهای مورد نیاز مبتدیان را فراهم آورد و از طرف دیگر جهت به روز آوردن اطلاعات دندانپزشکان و فارغ التحصیلان این رشته مفید باشد.

  در این کتاب که ویرایش چهارم ترجمه کتاب می‌باشد چهار فصل به تشخیص و طرح درمان ایمپلنت‌های دندانی اختصاص یافته و بدین لحاظ آموزش مبانی ایمپلنت‌های دندانی امروزه به دانشجویان دوره دکتری به امری اجتناب ناپذیر بدل شده است.


.

رتبه سوم ترجمه

 دندانپزشکی کودک و نوجوان


  مترجم : دکتر قاسم میقانی

  مترجمان همکار : دکتر هدیه توتونی – دکتر شهاب دانشور

  

  انتشارات رویان پژوه 1391

  

  ویرایش نهم کتاب دندانپزشکی برای کودک و نوجوان پیشنهادات تشخیصی و درمانی امروزی را بر پایه پژوهش، تجربیات بالینی و متون معتبر موجود عرضه می‌کند. جدیدترین چاپ این کتاب همان قالب و ساختار پیشین ویرایش هشتم را دنبال می‌کند.

  اطلاعات حاضر، مربوط به دانش و عملکرد معاصر دندانپزشکی کودکان است. این کتاب درسی، برای کمک به دانشجویان دوره عمومی دندانپزشکی و دستیاران دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان طراحی شده است و مراقبتهای کارآمد، جامع و برتر سلامت دهان و دندان نوزادان، کودکان، نوجوانان و بیماران دارای مشکلات پزشکی را ارائه می‌دهد. همچنین، این کتاب اطلاعات مرجعی در مورد روشها و پیشرفتهای جدید برای دندانپزشکان با تجربه فراهم می‌کند. ویرایش نهم، نمایانگر بازنگری جامعه در سه حوزه اصلی پیشرفت است.

  این کتاب حاصل تحقیقی جامعه‌نگر است. پژوهشی که نه فقط مفهوم پوسیدگی و روشهای برخورد با آن را نشان می‌دهد، بلکه پوسیدگی و دیگر مشکلات دهان و دندان را در متن ژنتیک، عادتها، رفتارها و مشکلات اجتماعی و گاه اقتصادی دیده است. در اینجاست که تفاوت رویکرد نویسندگان این کتاب با طراحان آزمونهای دوره‌های دکتری و تخصصی رشته دندانپزشکی کودکان در ایران، خود را می‌نمایاند. نویسندگانی که فصلهای اساسی را در این متن می‌گنجانند تا اهمیت ژنتیک، اجتماع و اقتصاد را به ما نشان دهند و کسانی که در برنامه‌ریزیهای درسی و آزمونها، این فصلها را کمرنگ می‌کنند تا بی اهمیت بودن آن را به مخاطبان گوشزد کنند!

  ویرایش نهم کتاب دندانپزشکی کودک و نوجوان، با همت و تلاش چهل و یک نویسنده و پژوهشگر عالی رتبه دانشکده‌های دندانپزشکی آمریکا و با هدایت و سرپرستی آقایان دکتر رالف. اِ. مک دونالد، دیوید. آر. اوری و جفری. آ. دین به زیور طبع آراسته شده است. این کتاب، مرجع جامع و شناخته شده‌ای در رشته دندانپزشکی کودکان در سراسر جهان است. منبع معتبر و ارزشمندی که پایه آموزشهای نظری و کاربردی دوره‌های دکتری و تخصصی همه دانشکده‌های دندانپزشکی دانشگاههای کشور است. کتاب مشتمل بر تمام جنبه‌های مورد نیاز کسانی است که به پیشگیری و درمان کودکان و نوجوانان علاقه دارند.

بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 170
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 290
:. تمام بازدید‌ها: 10363050
:. بازدید 24 ساعت قبل: 5793

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.04 seconds with 46 queries by YEKTAWEB