نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
دیدگاه ها: بیانیه انجمن ایمپلنتولوژی ایران

  بسمه تعالی

  بیانیه انجمن ایمپلنتولوژی ایران

  از آن جا که در روزهای اخیر مطالب زیادی در مورد تشکیل انجمن ایمپلنتولوژی ایران بیان گردیده که بعضاً با واقعیت­های موجود مطابقت ندارد، مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی عرضه می­نماییم.

  سابقه تشکیل انجمن ایمپلنتولوژی ایران به سال­های دور در اواخر دهه 70 بر می­گردد که در آن سال­ها جمعی از همکاران در سازمان نظام پزشکی گرد هم آمده و به فکر تشکیل این انجمن افتادند. مقدمات کار را فراهم کردند ولی به علت بعضی اختلاف نظرها این انجمن تشکیل نگردید.

  برای بار دوم در سال 1381 توسط جناب آقای دکتر غلام عباس مرتضوی رئیس هیئت مدیره وقت انجمن پریودنتولوژی ایران مکاتبه­ای با انجمن پروستودنتیست های ایران و انجمن جراحان دهان و فک و صورت ایران ارسال گردید و درخواست تشکیل هیئت مؤسس برای تشکیل انجمن ایمپلنتولوژی ایران گردید. ولی باز هم به دلایلی پاسخ مثبتی به این درخواست داده نشد.

  برای سومین بار در سال 1386 هیئت مؤسس از طرف سه انجمن پریو، پروتز و جراحی برای تشکیل این انجمن تشکیل گردید و مقرر شد جناب آقای دکتر سید حسین مرتضوی مقدمات اجرایی و تشریفات قانونی را از طرف جمع پی‌گیری نمایند که این بار نیز بخت با جمع یار نبود و به علت عدم همکاری جمعی از همکاران، این تلاش نیز ناموفق ماند.

  نهایتاً در تابستان 1389 جمعی از پیش‌کسوتان و همکاران گرد هم آمده و تصمیم گرفتند این بار بدون وابستگی به انجمن­های تخصصی سه گانه ( پریو، پروتز، جراحی ) اقدام به تأسیس این انجمن نمایند. این جمع که متشکل از جنابان آقایان دکتر دادمنش، دکتر مسگرزاده، دکتر سیدین، دکتر اخوان آذری، دکتر میرعمادی، دکتر سید حسین مرتضوی، دکتر غزنوی، دکتر فاضل، دکتر منزوی، دکتر بهنیا، دکتر اجلالی، دکتر سیدان و دکتر رکن بودند طی نامه ای به کمیسیون انجمن­­های پزشکی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به عنوان هیئت مؤسس درخواست تشکیل انجمن ایمپلنتولوژی ایران را ارائه نمودند. هیئت مؤسس در طی جلسات خود نهایتاً با تدوین و پر نمودن جاهای خالی در اساس‌نامه فُرم که از طرف کمیسیون انجمن­های پزشکی وزارت متبوع در اختیار گذاشته می شود، تصویب نمود:

  الف) نام این انجمن « انجمن علمی ایمپلنتولوژی ایران» باشد.

  ب) ماده 8 – عضویت در این انجمن به طریق زیر می باشد:

  1-8- عضویت پیوسته: هیئت مؤسس انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای درجه دندان‌پزشکی عمومی و رشته­های تخصص دندان‌پزشکی می­توانند طبق ضوابط مذکور در این اساس‌نامه به عضویت انجمن درآیند.

  2-8- عضویت وابسته: افرادی که حائز شرایط زیر باشند می توانند به عضویت انجمن درآیند. کلیه کسانی که دارای درجه کاردانی یا کارشناسی در یکی از رشته های پروتز دندانی و بهداشت کار دهان و دندان باشند و کلیه افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در زمینه رشته های مرتبط

  ج) ماده 14 – اعضاء هیئت مدیره مرکب از 9 نفر است و 4 نفر به عنوان علی البدل انتخاب می­شوند.

  تبصره 1 – ترکیب هیئت مدیره 3 نفر متخصص پروتزهای دندانی، 2 نفر متخصص پریودنتولوژی، 2 نفر متخصص جراحی دهان و فک وصورت و 2 نفر دندان‌پزشک عمومی می باشد. هر یک از رشته های فوق دارای یک عضو علی البدل از همان رشته خواهد بود.

  تبصره 2 – کلیه افراد پیوسته انجمن می­توانند در مجمع عمومی به کلیه 9 نفر اعضاء هیأت مدیره رأی دهند.

  د) ماده 18 – انجمن دارای یک نفر بازرس اصلی و یک نفر علی البدل خواهد بود که هر سه سال یک بار در جلسه مجمع عمومی عادی با رأی مخفی انتخاب خواهند شد.

  پس از تصویب اساس‌نامه در هیئت مؤسس، مراتب طی نامه ای به کمیسیون انجمن­های پزشکی وزارت متبوع ارسال و درخواست تصویب نهایی گردید. در تاریخ 09/11/1389 طی نامه شماره 126/519 مصوبه کمیسیون که به امضاء جناب آقای دکتر نادر ممتازمنش رسیده است، به شرح ذیل ابلاغ گردید:

  «اساس‌نامه انجمن ایمپلنتولوژی ایران در یکصد و بیستمین جلسه کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی مطرح و کلیات آن به تصویب نهایی رسید. مع الوصف مقرر شد در ماده (8) بند (1) دندان‌پزشکان عمومی از عضویت پیوسته حذف و در رشته های تخصصی نیز سه رشته پروتز، پریو و جراحی فک و صورت عضو پیوسته منظور گردند. در ماده (8) بند (2) نیز سایر رشته­های تخصصی دندان‌پزشکی و نیز دندان‌پزشکان عمومی عضو وابسته تعیین گردند.

  هم‌چنین در ماده (14) تعداد اعضاء هیئت مدیره 7 نفر وترکیب آن شامل 3 نفر متخصص پروتز، 2 نفر جراح فک و صورت و 2 نفر متخصص پریو خواهند بود. تعداد اعضاء علی البدل نیز 3 نفر و از هر رشته یک نفر تعیین گردید.

  در خاتمه خواهشمند است پس از اصلاح اساس‌نامه و پذیرش مصوبه کمیسیون مراتب را جهت اقدام بعدی به این مرکز ارسال فرمایند».

  در پاسخ به این نامه درخواست دیگری از طرف هیئت مؤسس در تاریخ 17/11/1389 ارسال گردید و در طی آن درخواست شد تا کلیه گروه های تخصصی بتوانند درجلسات مجمع عمومی به یک‌دیگر رأی دهند. پس از چهار ماه در تاریخ 18/03/1390 نامه ای به شماره 32/519 از طرف جناب آقای دکتر ممتازمنش دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی دریافت گردید که در آن تصریح گردیده است:

  «در خصوص نحوه رأی دادن اعضاء در یکصد و بیست و دومین جلسه کمیسیون انجمن­های گروه پزشکی مطرح و مجددا مصوب گردید در جریان مجمع عمومی انتخابات هیئت مدیره انجمن، اعضاء هر یک از رشته های تخصصی صرفاً مجاز به انتخاب نمایندگان همان رشته در هیئت مدیره انجمن بوده و لذا ضروری است نحوه تعیین رشته تخصصی هر یک از شرکت کنندگان در جلسه مجمع عمومی و راهکار رأی گیری و انتخاب هیئت مدیره، توسط هیئت مؤسس محترم انجمن و با هماهنگی این کمیسیون طراحی و اجرا گردد».

  بر این اساس، پس از مکاتبات چندگانه و مذاکرات شفاهی مفصل با یکی از اعضاء کمیسیون انجمن­های پزشکی وزارت متبوع و بی نتیجه ماندن آن، هیئت مؤسس در یکی از جلسات خود مصوب نمود که این بار به علت این که سرنوشت تشکیل این انجمن مانند سه دفعه­ی قبل نگردد، نسبت به تشکیل آن برابر خواست و مصوبات کمیسیون انجمن های پزشکی اقدام نمایند و در ادامه نسبت به تغییرات اساس‌نامه اقدام گردد.

  در ادامه تاریخ 20/12/1390 برای تشکیل مجمع عمومی انتخاب گردید که بنا به درخواست جمعی از همکاران و انجمن های تخصصی جهت حضور بیش‌تر همکاران به تاریخ 01/02/1391 به تعویق افتاد. در این روز مجمع عمومی برابر کلیه مقررات مربوطه و با حضور نمایندگان وزارت متبوع در دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکیل و ضمن تصویب اساس‌نامه، اولین هیئت مدیره انجمن علمی ایمپلنتولوژی ایران به شرح ذیل انتخاب شدند.

  منتخبین متخصصین پروتز های دندانی

  آقای دکتر کاوه سیدان، آقای دکتر آتش رزم، آقای دکتر غزنوی، به عنوان اعضاء اصلی و آقای دکتر عباس منزوی به عنوان عضو علی البدل

  منتخبین متخصصین پریودنتولوژی

  اقای دکتر سیدین و آقای دکتر رکن به عنوان اعضاء اصلی و آقای دکتر عبدالعالی به عنوان علی البدل

  منتخبین متخصصین جراحی دهان و فک وصورت

  آقای دکتر مسگرزاده و آقای دکتر بهنیا به عنوان اعضاء اصلی و آقای دکتر بیات به عنوان علی البدل

  آقای دکتر زربخش به عنوان بازرس اصلی و دکتر خجسته به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

  بنابراین، به طور خلاصه با توجه به مطالب فوق الذکر و بیانیه های رسمی و غیر رسمی و پیامک­های دریافتی در روزهای اخیر، مواضع انجمن ایمپلنتولوژی ایران به شرح ذیل می­باشد:

  1- حضور دندان‌پزشکان عمومی که بدنه اصلی ارائه خدمات دندان‌پزشکی به جامعه می­باشند در انجمن ایمپلنتولوژی ایران برابر پیش نویس اولیه اساس‌نامه مورد توافق هیئت مؤسس و هیئت مدیره منتخب انجمن ایمپلنتولوژی ایران بوده و می­باشد.

  2- محدود نمودن عضویت هیئت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران به سه رشته تخصصی بنا بر مصوبه کمیسیون انجمن­های پزشکی وزارت متبوع بوده و به منظور اجتناب از بروز مشکلات جدید در جهت تأسیس این انجمن بوده است. ( عضویت همکاران دندان‌پزشک عمومی در انجمن ایمپلنتولوژی به عنوان اعضاء وابسته در حال حاضر امکان پذیر است )

  3- هیأت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران برابر مفاد اساس‌نامه موجود تمامی تلاش خود را جهت اصلاح اساس‌نامه برابر مصالح حرفه دندان‌پزشکی و کلیه همکاران عمومی و متخصص به کار خواهد بست.

  4- اظهار نظرهای توهین آمیز در مورد همکاران بالخصوص اعضاء محترم منتخب هیئت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران جز ایجاد تنش و تفرقه و نهایتاً تعلل در پیشرفت حرفه­ای ثمری نخواهد داشت و هیچ تناسبی با شخصیت والای همکاران محترم دندان‌پزشک عمومی ندارد.

  5- وجود انجمن ایمپلنتولوژی ایران در جهت بسط، توسعه، هماهنگی و ساماندهی این رشته در ابعاد آموزشی و درمانی می­باشد و به هیچ وجه تداعی محدود کردن کار دندان‌پزشکان عمومی نمی­باشد.

  6- در طی دو دهه اخیر، همکاران متخصص همواره در زمینه آموزش ایمپنتولوژی در قالب دوره­های آموزشی، سمینارها و کنگره­ها مشتاقانه فعال بوده و شاغل بودن دندان‌پزشکان عمومی در این عرصه خود شاهد این فعالیت سازنده می­باشد.

  7- احترام و قدردانی نسبت به پیشگامان و اساتید حرفه دندان‌پزشکی باعث رشد و تعالی رشته دندان‌پزشکی خواهد شد و حفظ متانت حرفه­ای، در هر زمینه هدف انجمن ایمپلنتولوژی ایران می باشد.

  در خاتمه انجمن ایمپلنتولوژی ایران با کمال خرسندی آمادگی شروع فعالیت­های خود را با کمک و مساعدت کلیه همکاران اعلام می­دارد.

  تهران 17/2/1391

 

بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 177
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 235
:. تمام بازدید‌ها: 12904786
:. بازدید 24 ساعت قبل: 10671

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.03 seconds with 46 queries by YEKTAWEB