نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
جشنواره سال 1388: نفرات برتر ترجمه

نفرات برتر ترجمه

.

رتبه دوم ترجمه

پریودنتولوژی بالینی

کارانزا


مترجمین: دکتر افشین خورسند ٬ دکتر یداله سلیمانی شایسته ٬ دکتر ندا مسلمی

انتشارات: شایان نمودار - زمستان 87

این کتاب از معتبرترین منابع رشته پریودنتولوژی در جهان بوده و مباحث متنوع آناتومی ٬ فیزیولوژی٬ اتیولوژی و پاتولوژی پریودنشیوم را در کنار روشهای درمانی شامل می شود. ارتباط تگاتنگ رشته های مختلف پروتز٬ ارتودنسی و ترمیمی با پریودنتولوژی نیز در این کتاب از نظر دور نمانده است.

استقبال گسترده مخاطبین از ترجمه ویرایش نهم این کتاب که در سال 2002 به چاپ رسیده بود ما را بر آن داشت که نسبت به ترجمه ویرایش دهم همت گماریم. ویرایش دهم کتاب پریودنتولوژی بالینی بالینی کارانزا مشتمل بر 86 فصل می باشد٬ در حالی که ویرایش نهم شامل 77 فصل بود. بیش از 21 فصل کتاب کاملا بازنویسی شده و فصول زیادی نیز تغییرات اساسی یافته اند. مباحثی در مورد تصمیم گیری مستدل ( تصمیم گیری مبتنی بر شواهد)٬ بوی بد دهان٬ پیشرفتهای رشته ایمپلنتولوژی٬ اخلاق در دندانپزشکی و بیمه دندانپزشکی به کتاب افزوده شده است. بیش از 2300 تصویر تمام رنگی راهنمای ارزنده ای برای خوانندگان می باشد. بخش Science Transfer در هر فصل که تحت عنوان ” آنچه باید بدانیم” ترجمه شده است٬ در واقع پل ارتباطی علوم پایه با کلینیک می باشد.

جلد اول از ترجمه ویرایش دهم کتاب پریودنتولوژی بالینی کارانزا مشتمل بر 19 فصل بوده و مباحث دندانپزشکی مستدل٬ پریودنشیوم نرمال٬ طبقه بندی٬ اپیدمیولوژی و اتیولوژی بیماریهای پریودنتال و ارتباط بین بیماریهای پریودنتال با سلامت سیستمیک را شامل می شود.

.

رتبه سوم ترجمه

اصول و درمان اندودنتیکس


مترجمین: دکتر عباسعلی خادمی ٬ دکتر سید بهروز موسوی

انتشارات : شایان نمودار - بهار 88

هدف اصلی دندانپزشکان حفظ دندانهای طبیعیدر مجموعه قوس فکی می باشد. بسیاری از دندانها به دلیل پوسیدگی٬ ضربه و علل دیگر به درمان ریشه نیاز پیدا می کنند.

علم اندودنتیکس در خصوص مورفولوژی ٬ فیزیولوژی و پاتولوژی پالپ دندان و بافت پری اپیکال  و صدماتی که به این بافتها وارد می شود و پیشگیری و درمان آنها بحث می کند. محدده درمان ریشه شامل تشخیص و درمان دردهای با منشا پالپ و پری اپیکال٬ درمان پیشگیری از طریق درمان پالپ زنده ٬ درمان غیر جراحی کانال ریشه٬ درمان مجدد موارد شکست درمان ریشه٬ سفید کردن دندانهای درمان ریشه شده و در کلام مختصر حفظ دندانهای طبیعی در مجموعه قوس فکی می باشد.

با توجه به نیاز میلیونها انسان به درمان ریشه٬ بیماران باید از میزان موفقیت این درمان و سلامت این روش آگاه باشند. همانند سایر رشته های تخصصی دندانپزشکی٬ اندودنتیکس هم شامل هنر و علم درمان ریشه می باشد و هدف اصلی کتاب حاضر ارائه اطلاعات مبتنی بر شواهد می باشد.

این کتاب علاوه بر متخصصین اندودنتیکس نیاز علمی و عملی دندانپزشکان عمومی و دانشجویان دندانپزشکی را برطرف می کند و پیشرفتهای زیادی که در دهه گذشته در زمینه اندودنتیکس صورت گرفته است را شامل می شود. ویرایش جدید این کتاب حاوی سوالات ضمیمه ای است که توسط دو اندودنتیست مشتقل که در نوشتن کتاب دخیل نبوده اند طراحی شده است و هدف این کار درک و فهم مطلب و ارزیابی دانش خواننده می باشد. همچنین تصاویر رنگی٬ اندازه جدید کتاب٬ استفاده از منابع و مقالات جدید٬ پیشرفتهای جدید در زمینه علم و تکنولوژی اندودنتیکس و تجدید نظر در فهرست مندرجات کتاب از ویژگیهای منحصر به فرد ویرایش جدید می باشد.

بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 171
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 448
:. تمام بازدید‌ها: 10764886
:. بازدید 24 ساعت قبل: 17334

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.04 seconds with 46 queries by YEKTAWEB