نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
دیدگاه ها: بیانیه جامعه اسلامی دندانپزشکان پیرامون انتخابات انجمن دندانپزشکی ایران

وجود انجمنهای علمی-صنفی و تشکلهای مدنی از جمله نیازهای ضروری یک جامعه و باعث قوام و استحکام رابطه دولت و ملت است. این نهادها چنانچه از اعتبار و جایگاه مناسب برخوردار باشند ضمن پرکردن شکاف حاکمیت با مردم، نقش مهمی در ثبات جامعه ایفا نموده و می‌توانند بخش مهمی از مسئولیت‌های دولت در اداره کشور را به عهده بگیرند.

در این بین جایگاه انجمنهای علمی-صنفی گروه پزشکی بسیار ویژه و خاص است چه اینکه بر اساس نظرسنجی‌ها و آمار به دست آمده جامعه پزشکی در میان سایر حرف و مشاغل حتی قشر فرهنگی و روحانی از بالاترین اعتماد در بین مردم برخوردار بوده و اولین گروه مرجع در بین گروههای اجتماعی است که به طور طبیعی دولتمردان بایستی مواجهه مناسب با ایشان را در دستور کار قرار دهند.

جامعه دندانپزشکی کشور در چند سال اخیر علیرغم ضعف موجود در مدیریت کلان و برنامه‌ریزی دندانپزشکی کشور در نهادهای دولتی از انسجام بسیار خوب و والایـی برخوردار بوده است. انجمن دندانپـزشکی ایران (انجمن مادر) در کنار 11 انجمن تخصصی دیگر ضمن برگزاری منظم کنگره‌ها، همایشهای علمی و نشریات پژوهشی با حضور مستمر و مؤثر در مراکز مختلف مشورتی و تصمیم‌گیری توانسته است نقش ویژه‌ای را در بین سایر انجمنهای گروه پزشکی ایفا کند. ماحصل این تلاشها به ارتقاء جایگاه علمی در دنیا و نیز اعتبار بالای آن در مجامع صنفی بین المللی و شناخته شدن آن به عنوان یکی از فعالترین مجموعه‌های دندانپزشکی در سطح منطقه و جایگاه ویژه آن در فدراسیون جهانی دندانپزشکی ( FDI ) است.

جامعـه اسلامی دندانپزشکان در سنوات گذشته با توجه به جایگاه رفیع انجمن دندانپزشکی فارغ از اینکه در سطح هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی چه افرادی حضور داشتند، با هدف ایجاد همدلی در مجموعه دندانپزشکی کشور و تلاش در جهت حذف تنش‌های قبلی که موجب اتلاف انرژی و توان دندانپزشکان می‌گردید سعی نموده است که همراه با کلیه انجمنهای علمی و تخصصی موجبات تقویت انجمن دندانپزشکی ایران را به عنوان خانه دندانپزشکان تقویت نماید و نتیجه این تلاش و همراهی موجب گردید که با ایجاد روحیه همکاری و همبستگی در انتخابات گذشته حضور آحاد دندانپزشکان کشور با رشد بیش از چهار برابر نسبت به انتخابات قبلی، همه سلایق در آن شرکت نمایند تا در نتیجه هیئت ‌مدیره منتخب با قاطعیت بیشتری بتواند به‌ عنوان نماینده دندانپزشکان در تصمیمات کلان کشوری اثرگذاری داشته و منافع آنها را پاس بدارد.

جامعــه اسلامـی دندانپـزشکان ضمن تبـریک به منتخبـان محتــرم هیئت ‌مدیـره انجمن در انتخابـات اخیــر انجمن دندانپـزشکـی با ترکیبی از چهره‌های با سابقـه و جوان از گـرایشهـای مختلف صنفی و مقبول جامعـه دندانپـزشکی که توانستند با کسب اعتماد اکثریت اعضای حاضر در مجمع عمومی انجمن دندانپزشکی ایران، مسئولیت اداره انجمن را به عهده بگیرند نیز انتظار دارد با دقت نظر و انجام وظایف قانونی و تقویت هیئت مدیره و ارتقای جایگاه انجمن دندانپـزشکـی ایران بکوشند تا ضمن ادامه و شتاب حرکت رو به رشد گذشتـه، از ایجاد حساسیت در نهادهای بین‌المللی مرتبط نیز جلوگیـری شود.

متا ٔ سفانه در همین مدت شاهد هستیم که این اجتماع و همبستگی به مذاق دو گروه خوش نیامده است. گروهی که به دلیل جایگاه دولتی و مسئولیت در مصادر اجرایی ، اقتدار و اعتبار تشکلهای علمی-صنفی را در تعارض با افزایش اختیارات خود می‌بینند و یک گروه اجتماعی ضعیف، تابع و بی‌هویت را طلب می‌کنند و گروهی دیگر که با پیروی از کیش شخصیت، خودکامگی و تمامیت‌طلبی چونان قطره‌ای از پیوستن به دریای همدلی و همبستگی جامعه دندانپزشکی خودداری کرده و جامعه دندانپزشکی را فرمانبردار خود می‌خواهند. ابزار گروه اول استفاده از اختیارات قانونی، فراقانونی و دخالت دادن دیدگاه‌های سیاسی در تصمیم‌گیریهای غیرسیاسی و ابزار گروه دوم ایجاد فضای تنش، تخریب، هوچی‌گری و سوار شدن بر موج دروغ، نیرنگ و فریب است و عجیب اینکه این دو گروه علیرغم دیدگاه‌های متفاوت ایدئولوژیک در یک امر با هم همراه شده‌اند و آن تضعیف نقش گروههای اجتماعی و تهدید ساز و کارهای دموکراتیک در فضای جامعه است. جامعه اسلامی دندانپزشکان در چند سال گذشته با پرهیز از ورود به دسته‌بندیهای صنفی-حرفه‌ای سعی کرده است مصلحت عام و منافع دندانپزشکی کشور و همکاران را دنبال نموده و با حضور خود منافع عمومی جامعه دندانپزشکی را مهمترین اولویت خود قرار دهد.

در همین راستا در وهله اول نسبت به تصمیم‌گیران اجرائی کشور یادآور می‌شویم مراقب باشند که برخی اختلاف سلایق و یا قرابتهای مقطعی، ایشان را از دایره عدالت و انصاف خارج ننموده و خدای ناکرده سرنوشت بزرگترین و با سابقه‌ترین تشکیلات علمی-صنفی گروه پزشکی را در معرض تحدید و تهدید قرار ندهند.

از طرف دیگر به آن دسته از افرادی که با حضوری مداوم در بخش کوچکی از جامعه دندانپزشکی به دنبال ایجاد تنش بوده و اعتماد و همبستگی جامعه دندانپزشکی را بر نمی‌تابند، توصیه می‌نماییم که حفظ منافع دندانپزشکان را در اولویت خود قرار دهند و بدانند که ادامه روند ترویج فضای تفرقه و تهمت پراکنی نه تنها موجبات از دست رفتن منافع جمعی دندانپزشکان خواهد شد، بلکه آنان نیز خود از این شرایط سودی نخواهند برد و نهایتاً مطرود قاطبه جامعه دندانپـزشکی کشور خواهند گـردید.

جامعـه اسلامی دندانپـزشکان

بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 177
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 219
:. تمام بازدید‌ها: 12904959
:. بازدید 24 ساعت قبل: 10769

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.04 seconds with 46 queries by YEKTAWEB