نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
زندگی نامه شهید احمد هدایت: زندگی نامه شهید احمد هدایت

AWT IMAGE  زندگینامه شهید دکتر احمد هدایت

  

  

  « شهدا در قهقه مستانه شان و در شادی وصولشان عندربهم یرزقونند.» امام خمینی (ره)

 

 

  هر چند وصف اوصاف رادمردان عرصه های علم و عمل و ایمان و عشق را نمی توان با کلماتی که از اذهان خاکیان بی بهره از انوار قدسی تراوش کرده بیان کرد، لیکن جهت ادای وظیفه به ذکر نکاتی چند از زندگانی آن شهید سعید می پردازیم.

  احمد هدایت در سال 1338 ﮪ . ش در شهر کرمان دیده به جهان گشود. از همان اوان کودکی به ادای فرایض دینی اهتمام می ورزید به گونه ای که در سن ده سالگی رساله حضرت امام (ره) را تهیه و بدان عمل می کرد.

  احمد به تحصیل علم و آموختن زبانهای انگلیسی و عربی توجه شایان داشت به طوری که در سال آخر دبیرستان با نمره 98 رتبه اول امتحانات تافل را کسب و در امتحان اعزام به خارج قبول شد. پس از ورود به دانشگاه علوم پزشکی تهران و شروع به تحصیل همواره از دانشجویان ممتاز دانشکده دندانپزشکی محسوب می شد. در دانشکده پایه گذار ترجمه کتب علمی گردید که ترجمه کتاب جراحی Laskin از آن جمله است. ایشان علاوه بر شرکت در امور علمی، با عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده و شورای سرپرستی کتابخانه تلاش فراوان در معرفی چهره نورانی اسلام کرد.

  شهید عزیز دکتر احمد هدایت فردی بود که در نهایت سادگی و به دور از هرگونه تجمل پرستی روزگار می گذراند، متواضع بود و صفا وصمیمیت او همگان را مجذوب می ساخت. احمد با اینکه دانشجوی موفقی بوداما علم روح تشنه اش راسیراب نمیکرد.

  با شروع جنگ تحمیلی به سوی جبهه شتافت و یک سال از تحصیل بازماند. پس از بازگشت همواره مترصد حضور در فضای با صفای جبهه بود تا اینکه در جریان عملیات خیبر به عنوان بسیجی ساده شرکت و در جبهه طلائیه مفقود الاثرگشت. پیکر پاک این شهید سعید در اسفند سال 75 به وطن بازگشت و پس از تشییع با شکوهی که در دانشگاه تهران انجام شد در گلزار شهدای بهشت زهرا منزل گزید.

یادش گرامی و راه سبزش پر رهرو باد

بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 177
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 218
:. تمام بازدید‌ها: 12904867
:. بازدید 24 ساعت قبل: 10709

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.63 seconds with 49 queries by YEKTAWEB