نام کاربری :
رمز عبور :
  به خاطر بسپار
کلمه عبور را فراموش کرده ايد؟
ثبت نام کاربر جديد
AWT IMAGE

AWT IMAGE
جشنواره سال 1394: نفرات برتر فیلم آموزشی

 

نفرات برتر فیلم آموزشی

.

رتبه سوم فیلم آموزشی

نرم افزار آموزشی ایمپلنت های دندانی(Dental Implants)


پدیدآورندگان : دکتر فاطمه سرلتی ، سیما ترکمن

بخش پریودنتیکس واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران 


نرم افزار آموزشی ایمپلنت‌های دندانی یک multimedia در زمینه آموزش مفاهیم پایه implantology در حیطه دندانپزشکی است که با آموزش‌های مؤثر، شامل به کارگیری توانایی‌های شنیداری و دیداری، باعث ارتقاء کیفیت آموزشی روشهای جراحی ایمپلنت می‌گردد.

صفحه اصلی کاربر از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول یک نوار کار است که در بالا تعبیه شده و عناوین قسمتهای آموزشی را در بر دارد و بخش دوم نیز یک نوار کار است که در سمت راست واقع شده و زیر مجموعه‌های هر یک از قسمتهای آموزشی را در بر دارد. کاربر می‌تواند با کلیک بر روی عناوین قسمتهای آموزشی در بالای صفحه وارد بخش مورد نظر شود و همچنین، با کلیک بر روی عناوین زیرمجموعه‌های هر قسمت در سمت راست صفحه وارد آن زیر مجموعه شود.

قسمتهای آموزشی شامل 3 بخش است، بخش اول با عنوان «طراحی و بیولوژی ایمپلنت‌های دندانی» با 5 زیرمجموعه، مفاهیم «طراحی ایمپلنت و رابطه آن و بافت‌های بیولوژیک را آموزش می‌دهد»

بخش دوم «ارزیابی کلینیکی بیماران برای درمان ایمپلنت» می‌باشد که شامل چهار زیرمجموعه : معاینات داخل دهانی، ارزیابی کست تشخیصی، ارزیابی بافت سخت و ارزیابیهای رادیوگرافیک است. بخش اول و دوم کاربر را به صورت اولیه با مفاهیم پایه implantology آشنا می‌کند. در بخش سوم تحت عنوان اصول کلی جراحی ایمپلنت با 5 زیرمجموعه خود به معرفی روشهای پایه جراحی ایمپلنت می‌پردازد.

با هدف به کارگیری همزمان تواناییهای دیداری و شنیداری کاربر، برای توضیح هر بخش اسلایدهای ترکیبی متن، تصویر و صدا طراحی گردید و جهت تفهیم تصاویر و افزایش جذابیت تصویری از برنامه flash برای متحرک سازی استفاده شد. جهت افزایش مهارت کلینیکی کاربر تحت آموزش، انیمیشن‌ها با استفاده از برنامه 3D-MAX (سه بُعدی) و به صورت سریالی طراحی گردید. در ابتدای بخش انیمیشن وسایل مربوطه با رعایت sequencing معرفی و سپس به کار برده می‌شوند. امکان تکرار مطالب و تغییر (جلو، عقب و توقف) در زمان اجرا CD وجود دارد.

در پایان آموزش، بیست سؤال چهار گزینه‌ای مطرح شده است که کاربر می‌تواند خود را امتحان کند. به این ترتیب که پس از انتخاب پاسخ، با انتخاب ICON گزینه صحیح ، کاربر می‌تواند پاسخ‌های خود را تصحیح نماید. از دیگر مزایای این نرم افزار آن است که نیاز به برنامه خاصی برای اجرا ندارد و از سایر برنامه‌های کاربردی مستقل بوده و بر روی سیستم عامل Windows قابل اجراست. نرم افزار ارائه شده با فراهم کردن بستر آموزشی با شیوه‌های جدید و خلاقانه و دسترسی در هر زمان و مکان و امکان تکرار مطالب و متحرک سازی تصاویر بر خلاف روش آموزش معمول، منجر به بهبود کیفیت یادگیری دانشجویان و کاهش نقص در درمانهای ارائه شده می‌گردد.  


بایگانی مطالب:

مطالب کدام بخش سایت بیشتر مورد نیاز شماست؟
پرسش و پاسخ
جشنواره شهید هدایت
کلینیک تخصصی دندانپزشکی
مجله علمی
نمایشگاه کتاب
نمایشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی
نیازمندیها
   
:. کل کاربران ثبت شده: 168
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 7
:. تمام بازدید‌ها: 8576526
:. بازدید 24 ساعت قبل: 2186

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جامعه اسلامی دندانپزشکان می باشد.

صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت

Created in : 0.62 seconds with 46 queries by YEKTAWEB